top of page

Guliz Tavukçuoglu

guliz-tavukcuoglu.jpg

Güliz Tavukçuoğlu

Y. Mimar

1973 İstanbul doğumlu H. Güliz Tavukçuoğlu, İnşaat Teknik Lisesi ardından 1994 yılında Mimar Sinan Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü'nden mezunu oldu.

 

Nisan’96 da Maison Française dergisi ‘Ekonomik Bütçeli Dekorasyon Yarışması’ 3. lük ödülü ve Temmuz’96 da Panelduş  ‘1. Banyo Tasarımı Yarışması’ 3. lük ödülü almıştır.

 

Profosyenel iş yaşantısına, 1994-2002 yılları arasında çalıştığı ofislerde tasarım, proje ve anahtar teslim uygulamadan sorumlu iç mimar olarak devam etmiştir. 2002 yılından itibaren özgün tasarımlarını kendi organizasyonu ile tamamlamak için çalışmalarına bireysel olarak devam etmiş ve 2007 yılında GNT İç Mimarlık Tasarım Proje Uygulama Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketini kurmuştur.

 

Kurumsal firmalarla olan çalışmalarını '' kimlik '' ve '' mekan '' konusunu üzerinde derinleştirmek üzere 2011 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimari Tasarım bölümünde yüksek lisans çalışmalarını ‘’Kurumsal Kimliğin Mekan Tasarımına Etkileri’’ başlıklı tez çalışması ile 2014 yılında tamamlamıştır.

 

Güliz Tavukçuoğlu, 2002 yılına kadar çalıştığı ofisler dışında özel olarak takip ettiği işler içinde; villa, hizmet ve eğlence sektörü, sağlık merkezi gibi iç mimari dekorasyon proje ve uygulama çalışmaları haricinde yapmış olduğu mimari ve dış cephe tasarımlarının uygulanmasını sağlamıştır.

 

2007 yılından itibaren çalışmalarını kurucusu olduğu GNT İç Mimarlık'ta çalışmalarına devam etmektedir.

bottom of page