top of page
guliz-gnt.jpg

GNT  I  GÜLİZ TAVUKÇUOĞLU

‘’GNT İç Mimarlık, sanatsal ve bilimsel alt yapısıyla, estetik ve fonksiyonun birlikte yorumlandığı, kişilikli mekan tasarımlarını fark yaratacak detayları ile hayata geçirmektedir.’’ 

GNT İÇ MİMARLIK TASARIM PROJE UYGULAMA SAN.

VE TİC. LTD. ŞTİ

GNT İç Mimarlık; bilimsel ve sanatsal alt yapısıyla, estetik ve fonksiyonun birlikte yorumlandığı, kişilikli mekan tasarımlarının en küçük detayları ile mimari ve iç mimari projeler geliştiren bir proje–tasarım ofisidir.

2003 yılında bireysel çalışmalarına başlayan H. Güliz Tavukçuoğlu tarafından 2007’de İstanbul'da kurulmuştur. Çeşitli sektörlerde büyük ve küçük ölçekli olmak üzere 200’den fazla projeye imza atmıştır.

 

 Yurtiçi ve uluslararası kurumsal firmalara ait zincir restoran projelerinde çalışmalarına yoğunlaşmış, Mc Donald's restoranları ve Fransa'da yaygın olan Quick restoranları için mimari proje, dekorasyon projesi üretilmesi ve diğer teknik altyapı ve mühendislik proje disiplinlerinin koordinasyonu hizmetleri, malzeme seçimi ve bu malzemelere uygun detay üretilmesi ile 100 e yakın projeye imza atmıştır. 

Restoran projeleri yoğunlukta olmak üzere, fast- food, cafe, ofis, mağaza sektörü yanında sağlık merkezi, villa, alış-veriş merkezi, fuar standı, ofis/genel müdürlük ve fabrika dış cephe tasarımı ile kimyasal yük tankeri yaşama alanlarının düzenlemesi projelerinde tasarım, uygulama ve kontrollük hizmetleri verilmiştir.

Mimari projeler içinde Elif Plastik fabrika binası dış cephe tasarımı, Büyük Ev Cafe – Restaurant binası ek birimleri ile tasarıma ve amaca uygun yeni bina tasarımını statik proje gruplarıyla koordineli olarak tamamlanmıştır. Ayrıca üretim tesisi olarak; Coca Cola İçecek A.Ş. için Türkmenistan/Aşkabat fabrika binası genişleme mimari projelerini Faz-I, Faz II ve Faz -III olarak, mekanik-statik-elektrik disiplinleri ile koordineli olarak yürüterek Net Mühendislik ile ortak proje çalışmalarına imza atmıştır.

Butik kalitede işler yaparak, üstlendiği projeleri zamanında teslim etmek, iyi ve doğru tasarlanmış, insanın odak noktası olduğu mekanlar tasarlamak, kapsam, kalite, maliyet ve süre kriterleri içerisinde işin tamamlanması ilkeleriyle projelerimize sevgimizi de katarak çalışmalarımıza zevkle devam ediyoruz.

ÖZGEÇMİŞ

1973 İstanbul doğumlu H. Güliz Tavukçuoğlu, İnşaat Teknik Lisesi ardından 1994 yılında Mimar Sinan Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü'nden mezunu oldu.

Nisan’96 da Maison Française dergisi ‘Ekonomik Bütçeli Dekorasyon Yarışması’ 3. lük ödülü ve Temmuz’96 da Panelduş  ‘1. Banyo Tasarımı Yarışması’ 3. lük ödülü almıştır.

Profosyenel iş yaşantısına, 1994-2002 yılları arasında çalıştığı ofislerde tasarım, proje ve anahtar teslim uygulamadan sorumlu iç mimar olarak devam etmiştir. 2002 yılından itibaren özgün tasarımlarını kendi organizasyonu ile tamamlamak için çalışmalarına bireysel olarak devam etmiş ve 2007 yılında GNT İç Mimarlık Tasarım Proje Uygulama Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketini kurmuştur.

Kurumsal firmalarla olan çalışmalarını '' kimlik '' ve '' mekan '' konusunu üzerinde derinleştirmek üzere 2011 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimari Tasarım bölümünde yüksek lisans çalışmalarını ‘’Kurumsal Kimliğin Mekan Tasarımına Etkileri’’ başlıklı tez çalışması ile 2014 yılında tamamlamıştır.

Güliz Tavukçuoğlu, 2002 yılına kadar çalıştığı ofisler dışında özel olarak takip ettiği işler içinde; villa, hizmet ve eğlence sektörü, sağlık merkezi gibi iç mimari dekorasyon proje ve uygulama çalışmaları haricinde yapmış olduğu mimari ve dış cephe tasarımlarının uygulanmasını sağlamıştır.

2007 yılından itibaren çalışmalarını kurucusu olduğu GNT İç Mimarlık'ta çalışmalarına devam etmektedir.

guliz-tavukcuoglu.jpg

Güliz Tavukçuoğlu

Y. Mimar

bottom of page